Rozważanie na temat biorezonansu magnetycznego: co to jest, jak działa i kiedy go stosować?

Rozważanie na temat biorezonansu magnetycznego: co to jest, jak działa i kiedy go stosować?

Medycyna alternatywna wykorzystuje różnorodne metody leczenia i diagnostyki, wśród których jednym z narzędzi jest biorezonans. Urządzenie do biorezonansu, działające na podstawie pola magnetycznego, służy do diagnozowania oraz terapii różnego rodzaju schorzeń. Kluczowym aspektem tej metody jest teoria zakłóconych częstotliwości, które mogą zostać skorygowane. Należy jednak podkreślić, że pomimo swojej popularności, biorezonans nie jest uznawany przez tradycyjną medycynę, ze względu na brak solidnych dowodów naukowych potwierdzających jego skuteczność.

Biorezonans magnetyczny to specjalne urządzenie wyposażone w elektrody. Umożliwia ono przekazywanie prądu o niskim natężeniu i zmiennej częstotliwości rezonansowej. Jest ono częścią obszaru medycyny niekonwencjonalnej, czasem nazywanej alternatywną. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie czynników negatywnie wpływających na homeostazę organizmu. Pionierem w dziedzinie diagnostyki za pomocą biorezonansu był dr Franz Morell, który w 1977 roku w Niemczech zaprezentował możliwości tej metody. Warto podkreślić, że biorezonans nie jest tożsamy z rezonansem magnetycznym, który jest często stosowany do badań obrazowych w medycynie konwencjonalnej.

Principium działania biorezonansu magnetycznego opiera się na odmiennej częstotliwościach emitowanych przez każdy żywy organizm i wszystkie cząstki materii. Częstotliwości te są odczytywane przez elektrody podłączone do ciała lub trzymane w rękach przez pacjenta. Na podstawie tych danych urządzenie umożliwia identyfikację nieprawidłowości w organizmie, takich jak obecność metali ciężkich, grzybów czy pasożytów. Po ich wykryciu możliwe jest przesyłanie fal o odpowiedniej częstotliwości, które mogą prowadzić do rozpadu i eliminacji tych szkodliwych elementów.

Badanie za pomocą biorezonansu magnetycznego przeprowadza się najczęściej w pozycji siedzącej. Metoda ta jest bezbolesna, a procedura polega na trzymaniu przez pacjenta metalowych zakończeń aparatury, przez które przechodzi prąd o niewielkim natężeniu i zmiennych częstotliwościach. Proces ten może powodować odczuwalne mrowienie. Inny rodzaj badania biorezonansowego polega na użyciu biotensora, znanego również jako różdżka. Jest to narzędzie niepodłączone do urządzenia, więc pacjent nie odczuwa mrowienia podczas badania. Metoda ta jest często stosowana przez bioenergoterapeutów i homeopatów.

Terapia biorezonansem ma na celu stymulację procesów samoregulacyjnych w organizmie, które mogą przyczynić się do przywrócenia zdrowej równowagi. Proces ten opiera się na interakcji pomiędzy falami elektromagnetycznymi emitowanymi przez człowieka a urządzeniem. Urządzenie to odbiera fale elektromagnetyczne od pacjenta i filtruje je, eliminując tzw. złe energie. Biorezonans konwertuje częstotliwość patogenu (patologiczne drgania) na sygnały terapeutyczne (terapeutyczne drgania), które są skierowane przeciwko niemu. Zwolennicy tej metody twierdzą, że można „oczyszczać” fale, ponieważ każdy żywy organizm emituje specyficzne dla siebie drgania, które można rozpoznać i eliminować niepożądane za pomocą odpowiednich częstotliwości.